Business Registration Consultanse 0382-708049 0971949984


реэстра
Головна » Статті » Pravo

Як правильно спілкуватися з інспекторами ДАІ

Зупинив ДАІшник - знай свої права

 

Найпростіший спосіб уникнути спілкування з ДАІ - не порушувати ПДР, але це не завжди спрацьовує. Формально, співробітник ДАІ має чітко визначені причини для зупинки транспортного засобу, але список причин для зупинки такий, що на практиці даїшники можуть зупиняти будь-який автомобіль.

Тримайте свій автомобіль в чистоті. Брудні «нечитабельні» номерні знаки є причиною для зупинки. Також причиною для зупинки може стати брудне лобове скло, через яке не видно талон техогляду.

 Не слід дивитися на співробітників ДАІ. Вони теж люди і теж можуть відчувати на собі чужі погляди. Цей ефект складно пояснити, але якщо ви стежите за дорогою і не звертаєте увагу на даїшників, вони теж не звертають на вас уваги.

 Ніколи не слід минати даїшників дуже поволі. Автомобіль, що рухається із швидкістю 40 км/год по вільній дорозі, викликає у них підозру. Намагайтесь  рухатися з максимальною дозволеною швидкістю.

Існує варіант зупинки інспектором ДАІ не за порушення, а "просто так" – перевірка документів, "дыхните" і тому подібне.

Ваші дії:

Не слід виходити з машини. Інспектор не має права це вимагати.

Ми маємо право переконатися, що цей інспектор дійсно є працівником ДАІ. Посилаючись на ст.5 закону "Про міліцію" вимагаємо пред'явити посвідчення працівника міліції.

Прізвище й номер посвідчення можна переписати.

Згідно чинного законодавства України ми маємо право знати, з якої причини нас зупинили. Вимагаємо сказати причину зупинки. "Перевірка документів" - це не причина, а бажання інспектора.

 Характер Вашого руху викликав підозру що Ви нетверезі, тому "дихніть". Насправді дихати інспектор може вдома на дружину, у трубочку теж. А експертизу проходити ми будемо тільки у наркології, куди поїдемо тільки на їх авто і тільки за їх рахунок. А втрачений час буде зазначено у скарзі до прокуратури (дані інспектора вже записані). Бажання в них, як правило, відразу відпадає.

Іноді в інспекторів виникає бажання відкрити багажник.  Пам'ятаємо, що це прохання, а не вимога. Вимагати такі речі в них немає законного права. Вони можуть провести тільки зовнішній огляд, а не обшук. Вони законно навіть відкрити двері машини не можуть – це вже обшук. Тим більше бардачок, салон, багажник.

Тому в разі настирливих прохань інспектора відрити багажник, вимагаємо скласти спершу протокол про адміністративну затримку й обшук у присутності двох понятих, а потім нехай відкривають багажник. Як правило, після законних вимог бажання порпатися в багажнику відпадає.

Також варто звертати увагу на такі чинники:

а) Чи є в інспектора жетон? Якщо ні, то чому? Повинен бути!

б) Яке авто використовує інспектор? Якщо приватне, то чому? Кому воно належить?

в) Звертаємо увагу, чи є на їх машині талон техогляду? Інспектори ДАІ на приватних авто бувають без техогляду. Згадуємо про прокуратуру. 

 

 

Категорія: Pravo | Додав: advocate (2012-02-09)
Переглядів: 1174 | Рейтинг: 4.1/10
Всього коментарів: 0

Legal Аssistance© м. Хмельницький вул. Соборна, 11       тел.: 70-80-49, 0971949984