Business Registration Consultanse 0382-708049 0971949984


реэстра









Головна » Статті » Pravo

ЯК стати адвокатом в Хмельницькому?

 

МРІЄШ СТАТИ АДВОКАТОМ?

 

Для того, щоб стати адвокатом необхідно виконати наступні вказівки:

1. Здобути вищу юридичну освіту;

2. Отримати офіційний стаж роботи за фахом (право) не менше 2-х років;

3. Скласти кваліфікаційні іспити;

4. Пройти піврічне стажування у адвоката. 

 (бажаючий звертається до Хмельницької обласної Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури із заявою, та документами про підтвердження освіти та стажу (завірених належним чином), паспорт громадянина україни. Після цього заявнику під розписку надають Програму складання кваліфікаційних іспитів, яка видається після сплати одноразового платежу на організаційно-технічне забезпечення (на сьогодні він становить 5 000 грн.) Після допуску Заявника до складання кваліфікаційних іспитів головуючий пропонує Заявнику один з білетів письмового іспиту, відповідно до Програми складання кваліфікаційних іспитів, що складається. Заявнику надається до трьох годин часу на складання правових документів. При цьому Заявнику дозволяється користуватися офіційними текстами кодексів, законів, ноутбуком, планшетом та ін. Після спливу встановленого на складання правових документів часу Заявник здає роботу з письмового іспиту головуючому, який доручає її перевірку членам Палати, після чого Палата приступає до усного іспиту. Письмовий іспит має оцінюватись за двома критеріями: "задовільно" або "незадовільно". Заявнику надається не більше однієї години на підготовку усних відповідей. Усна відповідь зараховується у випадку, коли Заявник задовільно відповів на всі питання білета. За наслідками складання кваліфікаційних іспитів члени Палати вносять пропозиції про видачу Свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю або про відмову у видачі такого Свідоцтва. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість від загальної кількості членів Палати (не менше шести членів Палати). Рішення приймається у відсутності заявника.)

Після успішного складання іспиту претендент отримує свідоцтво про права на зайняття адвокатською діяльністю, приймає присягу адвоката і приступає до адвокатської практики. Також можливе виготовлення печатки адвоката в разі потреби.

Бути адвокатом сьогодні не просто. Статус адвоката накладає ряд обов'язків:

З свого гонорару адвокат відраховує кошти на загальні потреби адвокатської палати, на утримання відповідної адвокатської структури, на страхування професійної відповідальності, на інші потреби, пов'язані з професійною діяльністю.

Адвокат сплачує вступний внесок в адвокатську палату.

Справи за призначенням – безкоштовний захист певного кола осіб: ця "повинність" не приносить доходу.

Адвокатський статус обмежує вашу підприємницьку діяльність, можливість бути штатним співробітником будь-якої організації і т. д.

Адвокат постійно має справу далеко не з ангелами. Адвокат повинен захищати і нелюдів, іноді навіть безкоштовно. Після таких процесів на нього з осудом тикатимуть пальцем.

Вкрай важко встановити психологічний контакт з людиною, яка кілька діб перебуває під вартою, на яку психологічно тиснули слідчі.

Якщо адвокат активно діє, а правоохоронці отримали вказівку будь-яким чином посадити його підзахисного, адвокатові буде вкрай некомфортно. Навіть не займаючись професійною діяльністю, він може постійно перебувати під наглядом оперативних служб. Навіть у побуті слід бути бездоганним. Щоб на тебе не знайшли якогось компромату для шантажу. Але попри те у професії адвоката багато позитивних моментів. Ні з чим не зрівняти задоволення, яке отримуєш, коли виправдані завдяки тобі люди зі сльозами висловлюють вдячність. Та на першому плані в адвоката повинно бути бажання допомогти людям у біді. А вже на другому - гроші.

 

Категорія: Pravo | Додав: advocate (2012-03-02)
Переглядів: 2763 | Рейтинг: 4.7/20
Всього коментарів: 0

Legal Аssistance© м. Хмельницький вул. Вайсера, 12/1       тел.: 70-80-49, 0971949984