Business Registration Consultanse 0382-708049 0971949984


реэстра









Головна » Статті » Pravo

Корпоративні норми та їх класифікація

КОРПОРАТИВНІ НОРМИ


 

  Корпоративна ідентичність - це ототожнення співробітниками або окремими організаційними структурами себе як частини організації, що виражається у визнанні корпоративної філософії, у втіленні корпоративних норм і правил поведінки. Згідно з іншими твердженнями, корпоративна ідентичність – це результат когнітивно-емоційного процесу усвідомлення себе представником певної організації, певну ступінь відповідності з нею. В рамках першої групи уявлень передбачається, що ототожнення співробітника з бізнес-організацією здійснюється за допомогою реалізації необхідних організаційних норм і правил. У рамках другої групи - акцент робиться на емоційній складовій членства в організації.

У структурі корпоративної ідентичності деякі дослідники виділяють когнітивний, афективний, оцінний і мотиваційний компоненти. Когнітивний компонент включає в себе сприйняття і усвідомлення індивідом свого членства в організації. Афективний - передбачає емоційну оцінку групового членства, яка полягає в переживанні свою приналежність до групи в формі різних почуттів. Оціночний компонент полягає в оцінюванні атрибутів організації, які приписують групі сторонні люди. Мотиваційний компонент полягає в прийнятті цінностей і цілей групи на рівні поведінки.

Таким чином, при дослідженні корпоративної ідентичності переважно дослідники роблять акцент на вивченні засвоєння корпоративних норм, їх групового сприйняття і сприйняттю групи іншими людьми, ціннісним і поведінковим аспектам корпоративної ідентичності співробітників уваги не приділяється. Саме аксіологічні та когнітивні компоненти є головними в структурі корпоративної ідентичності співробітників бізнес-компаній.

Прагнення до загальних цінностей об'єднує людей в групи, які акумулюють власні сили в досягненні поставлених цілей. Цей аспект цінностей є важливим для бізнес-організації, оскільки дозволяє направляти активність людей на досягнення певної мети.

Цінності є ресурсом і дієвою силою в бізнес-організації, лише за умови, якщо вони інтеризовані в особову структуру цінностей співробітника. Прийнята система корпоративних цінностей – це те, що вимагають і чекають від співробітника як керівники що так і дотримуються даної системи цінностей інші рядові співробітники. Тому прийняття співробітником корпоративних цінностей, говорить про його ідентифікацію з бізнес-організацією, адже в разі даної відповідності співробітник діє відповідно до потрібної від нього поведінки, яку він реалізує в рамках займаного статусу в організації і виконуваній ролі. В цьому випадку корпоративні цінності стають індивідуальними цінностями співробітника, цілі організації стають особово значимими для співробітника, він асоціює себе з організацією і розглядає своє життя у взаємозв'язку з життям організації.

Когнітивний компонент корпоративної ідентичності співробітника бізнес-організації є сукупністю корпоративних установок співробітника. Установка розуміється нами як готовність здійснювати певні дії. В рамках даного компонента корпоративної ідентичності значимими є установки співробітника слідувати прийнятим корпоративним нормам і діяти на користь бізнес-організації.

Корпоративні норми є сукупністю формальних і неформальних правил, які служать основним орієнтиром для співробітників в області їх поведінки і взаємодії один з одним, відносини до керівництва, до трудової діяльності, комунікації мови і термінології. Вони закріплені в різних наказах, директивах, розпорядженнях, книгах, брошурах, Інтернеті, або мають неформальний характер і передаються за допомогою сприйняття і навчання від одного співробітника до іншого. Корпоративні норми інституційний закріплені і втілюють схожі стани і готовність реагувати, поступати, сприймати, думати, приймати рішення єдиним чином, що і складає основу поведінки.

Тому установка співробітника слідувати прийнятим корпоративним нормам, є значимій складовій при вивченні корпоративної ідентичності співробітників.

В рамках даного компонента також важливе вивчення того типу поведінки співробітників бізнес-організацій, яке характеризується добровільним прагненням діяти на користь організації поза існуючими чеканнями до виконуваної ролі. Такий тип поведінки можна назвати «надролєвим». Надролєва поведінка характеризується установками співробітника працювати понад норму, понад посадові обов'язки, брати активну участь в діяльності організації, бути інформованим, проявляти ініціативу приймати рішення і нести відповідальність. Готовність співробітника проявляти надролєву поведінку, з одного боку, визначає його активність на користь організації, а з іншої й бізнес-організації. Корпоративна ідентичність, що характеризується тим наскільки співробітники приймають цілі, цінності і норми бізнес-організації, виступає важливим засобом стимулювання активності співробітників на користь організації, що знаходить своє вираження в їх «надролєвій поведінці».

Таким чином, до важливих складових дослідження корпоративної ідентичності співробітників можна віднести: 1) прийняття співробітниками цінностей організації; 2) дотримання прийнятим нормам; 3) готовність співробітників демонструвати надролєву поведінку. Даний підхід до визначення корпоративної ідентичності і її структури дозволяє визначити міру її розвитку в організації, завдяки чому можливе проведення досліджень корпоративного характеру.

Категорія: Pravo | Додав: advocate (2016-12-12)
Переглядів: 1090 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Legal Аssistance© м. Хмельницький вул. Вайсера, 12/1       тел.: 70-80-49, 0971949984