Business Registration Consultanse 0382-708049 0971949984


реэстра









Головна » Статті » Pravo

Кримінальний процесуальний кодекс прийнято

ПРИЙНЯТО КПК УКРАЇНИ

Вночі 13 квітня (п’ятниця) український парламент прийняв в другому читанні і в цілому Кримінальний процесуальний кодекс. Рішення прийнято о 4 ранку 271 народним депутатом, проте реально в залі голосування знаходилося приблизно 50 народних депутатів.

Більшість поправок (приблизно 4000) депутати не прийняли (особливо поправки опозиції). 50 депутатів за 4 години умудрились розглянули майже 400 статей Кодексу (усі 50 просто вундеркінди – Македонскі).

Кримінальний процесуальний кодекс торкається основних прав громадян, і порушень правоохоронними органами цих прав при розслідуванні кримінальних справ. Проте, чи буде Кодекс захищати права громадян, а не обслуговувати Президента і його свиту влади? – Риторичне запитання.

За новим Кодексом захисником в процесі може бути виключно адвокат. Жодних родичів, фахівців в галузі права, юристів, представників громадських організацій. Тепер, в кого немає грошей на адвоката будуть вимушені рятуватися своїми знаннями і вміннями або отримувати "казеного" (державного) адвоката. А як відомо: державний адвокат – другий прокурор (казений адвокат на практиці працює на обвинувачення і реально допомагає прокурору а не клієнту,  пришвидшує його засудження).

Автори КПК звернули увагу на те, що зникає сенс отримання свідчень слідчим або прокурором із застосуванням насильства чи погроз, оскільки такі відомості будуть недопустимими доказами. Суд зможе обгрунтовувати вирок виключно на тих свідченнях, які він безпосередньо отримає від сторін кримінального процесу у судовому засіданні. Проте, є проблема: якщо підозрюваний визнав свою вину у вчиненні кримінального злочину, не оспорює встановлені досудовим розслідуванням обставини і згоден з розглядом обвинувачення в його відсутність, а потерпілий не заперечує проти цього розгляду, суд за клопотанням прокурора матиме право розглянути обвинувачення у спрощеному порядку, без проведення судового слідства (тобто, все буде так, як напише прокурор).

Передбачений КПК інститут укладення угоди між прокурором і обвинуваченим про визнання вини, також буде спонукати правоохоронні органи до фізичного вибивання зізнання.

Аналізуючи новели КПК, здається що все у нас тепер буде правильно і демократично. Але певні моменти, в тому числі показані в даній статті, викликають серйозну тривогу, що все не так чудово, як здається на перший погляд, а можливо і взагалі – катастрофічно.

І на завершення слід сказати, що КПК прийнятий у високосний рік (2012), 13 числа, в п'ятницю, ще й у страсну. ВИСНОВКИ РОБІТЬ САМІ…

 

Категорія: Pravo | Додав: advocate (2012-04-13)
Переглядів: 1325 | Рейтинг: 4.8/6
Всього коментарів: 0

Legal Аssistance© м. Хмельницький вул. Вайсера, 12/1       тел.: 70-80-49, 0971949984