Business Registration Consultanse 0382-708049 0971949984


реэстра












Головна » Статті » Pravo

Накладні на товар для податкової. Хмельницький речовий ринок

Хмельницький речовий ринок: чи потрібно документи на товар?

СКОРО ПОДАТКІВЦІ ПРИЙДУТЬ ДО ВАС!!!

Останнім часом в почастішали звернення підприємців-продавців з Хмельницького щодо "наїздів" податківців з приводу необхідності мати первинну документацію на увесь товар, що реалізується.

Вимога про те, щоб у підприємця мають бути первинні документи (документи на товар), існує вже давно (ч.8 ст. 19 ГКУ: будь-який суб'єкт господарювання зобов'язаний вести первинний  оперативний) облік. Проте чіткого визначення терміна «первинний облік» у законодавстві немає.

Проте за порушення даної статті ГКУ жодних штрафів не передбачено. Тому протягом довгого часу продавці, хоча й не зовсім легально, але все-таки обходилися без документів на товар. Але пізніше з'явилися й додаткові вимоги стосовно первинних документів документів, пов’язаних із змінами до Податкового кодексу.

Згідно п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України № 2755-IV передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників на підставі первинних документів. Таким чином, на підставі первинних документів фізична особа – підприємець – платник єдиного податку здійснює облік доходів та витрат шляхом заповнення відповідних граф у Книзі, але не здійснює облік товарних запасів. У разі виявлення факту щодо відсутності первинних документів, органи ДПС застосовують до фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку штрафну санкцію, відповідно до п. 121.1 ст. 121 ПКУ. Згідно із п. 121.1 ст. 121 ПКУ за незабезпечення платником податків зберігання первинних документів облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених статтею 44 цього Кодексу строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПКУ, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

Таким чином, наша улюблена влада створила всі нормативно-правові умови для представників контролюючих органів для нових поборів, штрафів та хабарів.

ВИХІД З СИТУАЦІЇ:

- Ідеальним виходом з даної ситуації є законна поведінка – необхідно вимагати у ваших оптовиків первинну документацію на увесь товар (накладні).

- На практиці оптовики відмовляються надати такі документи. Тому якщо до Вас на ринку підійшов інспектор з перевіркою первинних документів на товар (а у Вас такі відсутні) – обов’язково поцікавтесь у інспектора про підстави здійснення перевірки (має бути направлення на перевірку, підписане начальником ДПІ, з підставами перевірки, посвідчення працівника). Якщо направлення відсутнє чи оформлене неналежним чином, сміливо можете вказувати податківцю на вихід.

Також слід нагадати, що ще раніше Державна податкова служба (ДПСУ) продовжила мораторій на перевірки малого бізнесу до кінця другого кварталу 2012 року.

ВИСНОВОК: до 1 липня 2012 р. Ви можете сміливо футболити усіх перевіряючих, що питають про накладні на Ваш товар, а після – щось придумаємо, час ще є. 


Категорія: Pravo | Додав: advocate (2012-03-21)
Переглядів: 637 | Рейтинг: 4.1/8
Всього коментарів: 0

Legal Аssistance© м. Хмельницький вул. Соборна, 11       тел.: 70-80-49, 0971949984