Business Registration Consultanse 0382-708049 0971949984


реэстра









Головна » Статті » Pravo

Оскарження постанов ДАІ в Хмельницькому

ОСКАРЖЕННЯ ПОСТАНОВ ДАІ  В ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ


 

  КУпАП надає  декілька варіантів оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності. Ви можете подати скаргу до обласного ДАІ, прокурора або звернутись в суд. Накраще не витрачати час для звернення в обласне ДАІ. Практика показує, що ефективність таких скарг близька до нуля.

Згідно п.3 ч.1 ст.288 КУпАП постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом. Таким чином, КУпАП передбачаючи право на оскарження постанови до суду, не визначає самого порядку такого оскарження, а відсилає до Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАСУ).  Згідно п.1 ч.2 ст.17 КАСУ Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. У відповідності до п.2 ч.1 ст.18 КАСУ місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності. Таким чином скарга на постанову у вигляді адміністративного позову має розглядатись місцевим загальним судом.

КАСУ слід керуватися також під час вибору місця оскарження постанови – за місцем проживання позивача чи за місцем знаходження одного з відповідачів.

За загальною нормою ч.1 ст.19 КАСУ адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача. Постанова ДАІ про притягнення до адміністративної відповідальності є правовим актом та стосується інтересів конкретної особи (порушника), тобто є актом індивідуальної дії. До правових актів індивідуальної дії належать також рішення (постанови) про притягнення фізичних осіб до адміністративної відповідальності, які прийняті суб'єктами владних повноважень, крім суду. Необхідно подавати «позовну заяву в порядку КАСУ» за правилами КАСУ. Єдиною особливістю, на яку часто суди звертають увагу це 10 денний термін оскарження.

Відновлення строків оскарження.

Найголовніша проблема для оскарження полягає в тому, що, згідно ст. 288 Кодексу України про адмінпорушення (КпАП), у автомобіліста для цього є лише 10 днів. Проте ст. 289 КпАП передбачене право на відновлення термінів в тому випадку, якщо вони були пропущені з поважної причини. Можна написати, що ви довго хворіли, були у відрядженні, відпустці або доглядали дитину або інваліда. Правда, потрібно прикласти докази: довідку від лікаря, командировочний лист, санаторну путівку, довідку з органу соцопіки та інші, що мають відношення до справи доказу.

Також можна написати те, що ви не знали про те, що такі ухвали вважаються за незаконні, тому чесно заплатили штраф, а тільки зараз дізналися про це з преси (можна прикласти публікацію з газети) і хочете відновити свої права. Згідно КпАП, терміни можуть бути відновлені начальником ДАІ, прокурором або суддею. Якщо по-перше двох органах влади у відновленні термінів відмовили, потрібно звертатися до суду. Згідно ст. 99 Кодексу України про адміністративне судочинство, скарги по адмінсправам можуть прийматися протягом року.

Не слід використовувати більшість зразків «позовних заяв» чи тим більше «скарг до суду». Дуже часто вони складені без врахування норм КАСУ, або з іншими грубими помилками, які можуть бути підставою для суду повернути позовну заяву.

Адже КУпАП відводить 15 днів на добровільну сплату штрафу. Після спливу цього строку, якщо ДАІ не має даних про оплату штрафу, воно повинно відправляти матеріали справи в виконавчу службу (про що Вас вже не повідомлять). Ви ж подавши позовну заяву не маєте гарантії, що суд за 15 днів встигне прийняти ухвалу про відкриття провадження і направити її в ДАІ.

Враховуючи цей момент відповідно потрібно зазначати вказані вимоги в позовній заяві, та робити інші кроки для унеможливлення відправлення матеріалів з ДАІ у виконавчу службу.

Вибір відповідача.

Ми оскаржуємо рішення суб’єкта владних повноважень. Згідно п.7 ст.3 КАСУ суб’єкт владних повноважень – орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Тобто, суб’єктом владних повноважень в нашому випадку є як Державна автомобільна інспекція (орган державної влади), так і працівник Державтоінспекції (їхня посадова чи службова особа). Слід враховувати, що не кожен орган Державтоінспекції може бути стороною в адміністративній справі, зокрема відповідачем.  Згідно чинного законодавства, відповідачем за адміністративним позовом, окрім службової особи - працівника Державтоінспекції, можуть бути лише управління (відділи) ДАІ областей і міст Києва та Севастополя, але в жодному випадку не міські чи районні відділення (відділи) ДАІ. Адреси управлінь ДАІ можна отримати на сайті Департаменту ДАІ МВС. Управління МВС України в Хмельницькій області знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вул. Зарічанська,7

 

Категорія: Pravo | Додав: advocate (2012-02-09)
Переглядів: 2212 | Рейтинг: 4.9/10
Всього коментарів: 0

Legal Аssistance© м. Хмельницький вул. Вайсера, 12/1       тел.: 70-80-49, 0971949984