Business Registration Consultanse 0382-708049 0971949984


реэстра
Головна » Статті » Pravo

Реєстрація баз персональних даних

РЕЄСТРАЦІЯ БАЗ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ. ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ

Настання відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних відкладено до 1 липня 2012 року,

Відповідний закон підписав президент України.

Згідно з ним, бази даних необхідно зареєструвати в Державній службі з захисту персональних даних до 1 липня 2012 року.

Нагадаємо, з 1 січня 2012 року вступив у дію закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних", згідно з яким всі бази повинні були бути зареєстровані до 1 січня 2012 року.

До цього виявилися не готові ні підприємці (кожному з них необхідно зареєструвати як мінімум дві бази - співробітників і клієнтів), ні Держслужба, що отримала 4 млн заявок.

Закон ввів адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства про захист персональних даних, зокрема, за нереєстрацію баз персональних даних та використання персональних даних без згоди фізичної особи. Розмір штрафів за адміністративні порушення варіюється від 100 до 1 тис неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 1,7 тис гривень до 17 тис гривень.

Законом про персональні дані залишено поза увагою бази даних та інформація яка була сформована до 01.01.2011 року, тобто до набрання чинності цим Законом. Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону про персональні дані визначено, що база персональних даних підлягає державній реєстрації. Закон не містить застережень стосовно баз, які були створені до прийняття Закону. Тобто, така умова є абсолютною за своєю природою, будь-яка база даних підлягає державній реєстрації.

Крім того, при обробці баз даних, із внесення нової чи зміні існуючої інформації, відбувається зміна в ідентифікуючій інформації про файл (и) бази даних (дата створення та зміни файлів, хеш-сума та ін.). У випадку, якщо компетентні органи будуть проводити перевірку володільця стосовно дотримання вимог Закону про персональні дані, буде важко довести, що база даних створена та не змінювалася до 01.01.2011 року. Будь-які зміни в базі даних здійснення після 01.01.2011 року призводять до того, що на відповідну базу даних поширюється дія Закону про персональні дані.

Відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Зміни до законодавства стосовно відповідальності за ухилення від реєстрації баз персональних даних вступають в силу з 01.01.2012 року. Хоча база персональних даних і підлягає державній реєстрації, проте притягнути до юридичної відповідальності за відсутність реєстрації баз даних створених до 01.01.2012 року виявляється неможливим.

Згоду осіб, чиї дані містяться в базі даних, також необхідно отримати незалежно від часу створення бази даних.

Відповідно до ч.6 ст. 6 Закону про персональні дані не допускається обробка даних про фізичну особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. У розумінні Закону про персональні дані обробка визначається як будь-яка дія або сукупність дій, здійснених повністю або частково в інформаційній (автоматизованій) системі та/або в картотеках персональних даних, які пов'язані зі збиранням, реєстрацією, накопиченням, зберіганням, адаптуванням, зміною, поновленням, використанням і поширенням (розповсюдженням, реалізацією, передачею), знеособленням, знищенням відомостей про фізичну особу.

Таким чином, навіть у випадку, якщо володілець бази даних не використовує вміщену в ній інформацію, а лише зберігає таку інформацію, він зобов’язаний отримати згоду на таку дію.

Не зволікайте з реєстрацією своєї бази персональних даних!


Категорія: Pravo | Додав: advocate (2012-02-06)
Переглядів: 944 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 4.5/11
Всього коментарів: 1
0
1 advocate   [Матеріал]
biggrin happy dry

Ім`я *:
Email *:
Код *:

Legal Аssistance© м. Хмельницький вул. Соборна, 11       тел.: 70-80-49, 0971949984