Business Registration Consultanse 0382-708049 0971949984


реэстра









Головна » Статті » Pravo

Регистрация предприятий в Хмельницком: какую организационно-правовую форму выбрать?

РЕЄСТРАЦІЯ БІЗНЕСУ (ФІРМИ, ПІДПРИЄМСТВА, ОРГАНІЗАЦІЇ) В ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ:

ЯКУ ФОРМУ ОБРАТИ?

Однозначно найкращої або однозначно найгіршої форми підприємства не існує.

Сутність різниці між формами підприємств - виключно внутрішня: порядок управління, взаємини і відповідальність власників (учасників, засновників, акціонерів), процедура прийняття рішень власниками, процедура передачі прав (частки, акцій) на підприємство між власниками або передачі прав (частки, акцій ) новим власникам, вимоги до статутного капіталу і т.д.

З точки зору ведення господарської діяльності, режимів оподаткування будь-які форми підприємств абсолютно рівні - від найпростішого приватного підприємства до складного Публічного (раніше - Відкритого) акціонерного товариства (лише для деяких специфічних видів діяльності (ломбардні операції, комерційна діяльність з цінними паперами, банківська діяльність і т . п.) - встановлені вимоги до самої по собі формі юридичної особи).

Найбільш звичною, поширеною формою підприємства в місті Хмельницькому та в Хмельницькій області є товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ, ООО). До інших поширених форм підприємств можна віднести також - Приватне підприємство (ПП), Приватне (раніше - Закрите) акціонерне товариство (ЗАТ), Публічне (раніше - Відкрите) акціонерне товариство (ПАТ).

У всіх найбільш поширених формах підприємств (ТОВ, ПП, ПАТ (ЗАТ), ПАТ (ВАТ)) власники (учасники, акціонери) НЕ відповідають за зобов'язаннями фірми.

Реєстрація фізичної особи - підприємця (в діловому обороті використовуються синоніми: реєстрація СПД, ФОП (приватного підприємця) - є отриманням додаткового статусу цієї фізичної особи, а не створенням якоїсь нової фірми (реєстрація ФОП не породжує самостійні права та зобов'язання (як, наприклад, самостійні права та зобов'язання у юридичних осіб). Фізична особа - підприємець (далі - ФОП) відповідає за зобов'язаннями, які виникають при здійсненні підприємницької діяльності, всім своїм майном (включаючи будинок, автомобіль і т.д.). Як правило, реєстрація ФОП обумовлена ​​потребою зменшити (і спростити) оподаткування і звітність - незважаючи на додаткові ризики майнової відповідальності.

При реєстрації фірми, вибір підприємця в абсолютній більшості випадків здійснюється тільки між двома організаційно-правовими формами: приватне підприємство (ПП) або Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ).

Критеріями вибору між ПП та ТОВ стають в основному наступні фактори:

- солідність абревіатури - абревіатура Товариства з обмеженою відповідальністю, ТОВ для деяких людей (у тому числі - майбутніх клієнтів) виглядає солідніше і викликає більше довіри, ніж абревіатура Приватне підприємство, ПП.

- врегульованість законодавством різних "внутрішніх" питань (розподіл прибутку, передача частки, збільшення статутного капіталу, права і відповідальність засновника і т.п.) - для ТОВ врегульованість зазначених питань значно більше, ніж в ПП (законодавство про Приватне підприємство складається тільки з 2-х невеликих абзаців у Господарському кодексі України). Законодавством не врегульовано статус власника ПП, взаємовідносини між власниками ПП, порядок прийняття ними рішень, порядок передачі прав на ПП і т.п.

У переважній більшості випадків вибором стає створення Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ).

При створенні підприємств з іноземним капіталом в основному (у нашій практиці) таке підприємство створюється у формі Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Дана форма підприємства (будучи врегульованою законодавством України) дозволяє вирішувати усі типові задачі іноземного засновника (здійснення господарської діяльності на території України через підконтрольне підприємство або за участю партнерів з України, можливість отримання і репатріації прибутку, відсутність відповідальності іноземного засновника по боргах створеного підприємства і т.д.) і при цьому не передбачає "непотрібних додаткових формальностей", для прикладу: випуск акцій в акціонерному товаристві. Зазначимо, що законодавство України про режим іноземного інвестування передбачає ті чи інші правила (захист інвестицій і т.п.) незалежно від форми підприємства, в яке була внесена інвестиція, у тому числі ці правила застосовуються для Товариства з обмеженою відповідальністю.

Вибір форми Приватного акціонерного товариства (ПАТ) може бути викликаний наступними міркуваннями: більша "солідність" організаційно-правової форми, простота (у порівнянні з ТОВ) передачі, у майбутньому, прав на підприємство (акцій). (У ТОВ частка в статутному капіталі передається за згодою інших учасників, - шляхом внесення змін до статутних документів. В Акціонерному товаристві цього не потрібно (якщо іншого не передбачено статутом), а передача прав на підприємство відбувається шляхом відчуження акцій).

При виборі організаційно-правової форми, іноді ставиться питання про можливість реєстрації Публічного акціонерного товариства (ПАТ). Відразу відзначимо, що термін створення Публічного акціонерного товариства - мінімум 7-8 місяців. Прискорення - неможливо (закон передбачає 6-місячний термін підписки на акції після публікації в пресі інформації про намір створити Публічне акціонерного товариства). Найважливішою рисою Публічного акціонерного товариства є можливість продажу акцій Товариства на фондовій біржі і відсутність переважного права інших акціонерів на придбання акцій, які продаються. В іншому - ця форма (ПАТ) ідентична Приватному акціонерному товариству.

В будь-якому разі перед вибором організаційно-правової форми Вашої майбутньої фірми необхідно проконсультуватися з фаховими юристами, які допоможуть Вам правильно та оперативно зареєструвати Ваше підприємство.

 

Категорія: Pravo | Додав: advocate (2012-03-26)
Переглядів: 1227 | Рейтинг: 4.1/8
Всього коментарів: 0

Legal Аssistance© м. Хмельницький вул. Вайсера, 12/1       тел.: 70-80-49, 0971949984