Business Registration Consultanse 0382-708049 0971949984


реэстра









Головна » Статті » Pravo

Зареєструвати торгову точку в Хмельницькому

Реєстрація приватного підприємця в сфері торгівлі. Хмельницький

 Сьогодні місто Хмельницький відомо перш за все своїм речовим ринком. Кількість приватних підприємців (ФОП, СПД, ПП та ін.) в Хмельницькому на душу населення є однією з найбільших в Україні. І це все завдяки речовому ринку. Лотки на ринку перебувають в постійному русі – деякі стабільно функціонують, деякі розвиваються, якісь закриваються. Але незмінною тенденцією залишається поява нових приватних підприємців в сфері торгівлі. Саме про них і піде мова у нашій статті.

Так, для відкриття торгівельної точки громадянам України та іноземцям, що мають право працевлаштування в Україні (тимчасову посвідку на проживання і податковий номер – ідентифікаційний код) необхідно в першу чергу зареєструватися суб’єктом підприємництва – фізичною особою – підприємцем; обрати спрощену систему оподаткування (І група платників єдиного податку), укласти договір аренди торгівельного приміщення чи торгівельної точки (ларька).  

Тепер розпишемо вищезазначене більш детально.

- Так, Ви наважились розпочати власну справу, вияснили питання з постачанням товару, який Ви плануєте реалізовувати, попередньо домовилися про торгове місце, і плануєте підрахувати свої витрати від господарської діяльності. Вони становитимуть: сплату єдиного соціального внеску (від 400 грн. – сплата до Пенсійного фонду України, здійснюється для зарахування загального стажу, пенсіонери по  віку звільняються від сплати такого внеску); сплата єдиного податку (якщо Ви плануєте торгувати на ринку – від 100 грн. – 10% мінімальної заробітної плати, якщо ж плануєте здійснювати торгівельну діяльність на постійній основі в якому-небудь магазині – від 200 грн. – 20% мінімальної заробітної плати); орендна платня за торгове місце, витрати на рекламу  та ін. Поміркуйте, можливо Ви одразу не осилите такі щомісячні витрати. Так, не залежно від того, чи будуть у Вас іти торги чи не будуть – податки і внески необхідно сплачувати, так як і орендну плату.

- І все ж таки, Ви вирішили, Ваші кроки:

- Похід до державного реєстратора. Для заповнення реєстраційної картки Вам необхідно обрати КВЕД (коди видів економічної діяльності) згідно яких Ви будете працювати. Фізична особа може обрати до 6 видів діяльності, проте необхідно бути уважними – не всі види діяльності можна здійснювати на спрощеній системі оподаткування. Так, торгівля алкоголем та тютюновими виробами не дозволяє обрати спрощену систему оподаткування, біль цього для здійснення такої діяльності вимагається наявність ліцензії. Тому, при обранні КВЕД, Вам варто проконсультуватися з юристом на предмет можливості реально працювати згідно такого КВЕД. Отже КВЕД Ви обрали, реєстраційну картку заповнили, заплатили реєстраційний збір в сумі 34 грн., придбали папку скоросшивач, яку вимагає державний реєстратор для оформлення Вашої справи, подали картку реєстратору та отримали виписку (свідоцтво) про державну реєстрацію.

- Похід до ДПІ у м. Хмельницькому. Для початку Вам необхідно придбати бланк заяви про перехід на спрощену систему оподаткування + розрахунок доходу за минулий рік та книгу обліку доходів і витрати платника єдиного податку. Додатково Ви маєте зробити ксерокопії наступних документів: паспорта, кода, свідоцтва (виписки) про державну реєстрацію. В заяві про перехід на спрощену систему оподаткування обов’язково вказати місце здійснення такої діяльності. Тобто до моменту здійснення реєстраційних дій у ДПІ м. Хмельницького Ви повинні точно знати, де ви будете торгувати. Часто податківці в Хмельницькому вимагають у новостворених підприємців виписати Податковий Вісник – чудо журнал ДПА (як засіб для відмивання коштів). Знайте – ця вимога є незаконною, і Ви можете просто її проігнорувати. Звичайно інспектори будуть корчити злі гримаси, погрожувати проблемами при реєстраці та ін. Якщо ж все-таки Вам відмовлять у прийомі документів, здайте їх у прийомну з обов’язковою реєстрацією вхідної документації. Будьте впевнені, якщо у Вас все вірно заповнено  у заявах – через 10-15 днів Ви отримаєте свідоцтво платника єдиного податку (синього кольору).

Яку группу оподаткування обрати (І,ІІ чи ІІІ)? Це залежить від Вас. Якщо ви плануєте торгувати виключно на ринках можете вільно обирати І-шу группу (розмір податку від 100 грн.  на місяць). Якщо ж ви плануєте займатися підприємницькою діяльністю на постійній основі в магазинах – тільки ІІ группа (від 200 грн. на місяць). Якщо ж Ви плануєте, окрім основної діяльності надавати послуги юридичним особам – тільки ІІІ группа (податок - 5% від доходу).

Також варто зазначити, що після отримання свідоцтва платника єдиного податку, на протязі 10 днів Ви зобов’язані подати до ДПІ у м. Хмельницькому заяву 20-ОПП (про об’єкти оподаткування), це звичайно, якщо Ви будете займатися торгівлею.

Якщо Ви пройшли усі вищеназвані етапи  - я Вас вітаю: Ви стали приватним підприємцем. Тепер все у цьому житті залежить виключно від Вас. Проте, не забувайтесь здавати звітність в податкову і в управління Пенсійного фонду. За неподачу або невчасну подачу звіту штраф – від 170 грн. і вище.

Якщо ж, Ви хочетете займатися виключно бізнесом і у Вас немає часу щоб вникати у всі бюрократичні процедури – звертайтесь до професійних юристів, які допоможуть Вам швидко отримати усі дозвільні документи на здійснення підприємницької діяльності та ведення Вашого Бізнесу.

 

Категорія: Pravo | Додав: advocate (2013-03-02)
Переглядів: 1410 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0

Legal Аssistance© м. Хмельницький вул. Вайсера, 12/1       тел.: 70-80-49, 0971949984