Business Registration Consultanse 0382-708049 0971949984


реэстра
Головна » Статті » Pravo

Земельні ділянки передадуть у власність ОСББ

НОВАЦІЇ ДЛЯ ОСББ

Верховна Рада 15 березня 2012 р. прийняла в цілому законро внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку.

Законом передбачається передача їмайна ОСББ, будинку та прибудинкової території, протягом трьох місяців.

Законом внесено зміни в Земельний, Цивільний кодекси і закон "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку". Зміни внесені до ст. 42 закону про ОСББ, вказує на те, що в разі утворення в багатоквартирному житловому будинку об'єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку земельну ділянку, на якій розташований будинок, прилеглі до нього будівлі, споруди а також прибудинкова територія за заявою органу управління об'єднання передаються безоплатно у власність або постійне користування цьому об'єднанню. ОСББ може бути створене виключно власниками житлових і нежитлових приміщень такого будинку.

Закон встановлює, що порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні житлові будинки, що належать до них будівлі, споруди, а також прибудинкові території визначається рішенням вищого органу об'єднання співвласників багатоквартирних житлових будинків.

Розміри земельних ділянок на яких розташовані такі будинки, визначаються на підставі документації із землеустрою.

Законом встановлено, що обов'язкові внески і платежі співвласників - кошти на утримання і ремонт загального майна, перелік і розміри яких, а також порядок їх сплати встановлюються відповідно до статуту об'єднання рішенням загальних зборів.

Змінами, які вносяться до статті 11 закону про ОСББ встановлюється тримісячний термін, з дня держреєстрації ОСББ, протягом якого попередній балансоутримувач зобов'язаний передати таке майно за відповідним актом.

Передача майна багатоквартирного будинку в управління об'єднанню відбувається в порядку, визначеному Кабміном. Спори щодо прийняття та передачі спільного майна багатоквартирного будинку в управління об'єднанням вирішуються в судовому порядку.

Закон встановлює, що форма управління спільним майном багатоквартирного будинку може бути змінена в будь-який час у встановленому законом порядку.

Створення ОСББ – справа складна, проте вигідна.Об’єднання співвласників – чи не єдиний варіант наведення порядку у будинку. Об’єднання мешканців багатоквартирних будинків – це юридична особа, створена власниками для управління, утримання та використання загального майна. Об’єднання не має на меті одержання прибутку.

Категорія: Pravo | Додав: advocate (2012-03-18)
Переглядів: 799 | Рейтинг: 4.1/7
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Legal Аssistance© м. Хмельницький вул. Соборна, 11       тел.: 70-80-49, 0971949984